PALAZOĞLU, 1954 yılında Selami PALAZ tarafından kuruldu.Modern tarımı şekillendiren yeni keşiflere öncülük yaptı.Bu amaçla,daha kullanışlı ürünleri sunarak kullanıcıların işlerini kolaylaştırmayı ilke edindi.

 

 

 

 

 

 PALAZOĞLU markası, 20. yüzyılda kurulmuş olmasına rağmen kurucu (merhum) Selami PALAZ’ın vizyonu ve misyonu doğrultusunda karakteristik özelliklerinden ödün vermeden, daha da güçlenerek adını 21. yüzyıla taşımayı başarmıştır.Yarım yüzyılı aşan tecrübesi ile geçmişi, benimsediği inovasyon (yenilikçi) ilkesi ile geleceği temsil edebilen bir markadır.

 

 

PALAZOĞLU marka olma yolculuğuna 30.01.1979 yılında marka tescilini alarak başlamıştır.İlerleyen süreçte üretim kalitesini Türkiye’de ve Avrupa’da kabul gören üretim standartlarına çıkarmayı başarmıştır.Bu doğrultuda gereken belgeleri markasının çatısı altında toplamıştır.Türkiye’de 140’ı aşan bayi ağı ve servis hizmeti ile çiftçisinin her zaman yanında olmuştur ve bu alandaki markalaşma sürecini tamamlamıştır.Yurtdışında yürüttüğü kalite politikası ile 60’tan fazla ülkeye ihracat yaparak, PALAZOĞLU markasını global sektörde tanıtmaya ve büyümeye devam edecektir.